Connect with us

Kronika wypadków

Kierowca pod wpływem narkotyków potrącił kobietę i uciekł. Jest wniosek o areszt

Opublikowano

-

Kierowca mercedesa potrącił w Strzelcach Krajeńskich 26-latkę. Uciekł nie udzielając jej pomocy. Świadkowie wypadku pomogli go złapać. Był pod wpływem narkotyków

Kierowca tego mercedesa potrącił kobietę w Strzelcach Krajeńskich i uciekł Fot. Policja

Kierowca tego mercedesa potrącił kobietę w Strzelcach Krajeńskich i uciekł Fot. Policja

Około godziny 19 w sobotę (25 stycznia) w Strzelcach Krajeńskich kierowca potrącił kobietę na ul. Cmentarnej. Sprawca tego zdarzenia nie udzielił pomocy poszkodowanej i uciekł. Świadkowie wypadku pomogli policjantom – przekazali informacje o samochodzie. Dzięki temu policjanci szybko ustalili markę i dane. Tej samej nocy w Drezdenku zatrzymali 33-letniego mężczyznę, którzy jechał samochodem razem z młodą kobietą. 18-latka prowadziła osobowego volkswagena.

Okazało się, że po potrąceniu kobiety w Strzelcach Krajeńskich, porzucili uszkodzonego mercedesa i próbowali go ukryć. Zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej izby zatrzymań. Niebawem usłyszą zarzuty związane z potrąceniem kobiety, ucieczką z miejsca zdarzenia i kierowaniem pod działaniem narkotyków.

Dzień po zatrzymaniu 33-latka, strzeleccy policjanci otrzymali informację, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawiania wolności za wcześniejszy udział w bójce.

Prokuratura i policjanci wnioskowali o tymczasowy areszt dla kierowcy.

ai