Connect with us

Kronika wypadków

Lubin. Ominęła samochód przepuszczający pieszą i potrąciła kobietę

Opublikowano

-

Policja z Lubina ujawniła film z monitoringu, który zarejestrował wypadek z pieszą. 45-letnia kierująca odpowie za to przed sądem

Do tego wypadku doszło 16 października 2019 r. 45-latka jadąca oplem ominęła samochód, który ustępował pierwszeństwa pieszej znajdującej się na pasach. Wjechała w przechodzącą po „zebrze” 43-latkę. Potrącona kobieta została ranna i przewieziono ją do szpitala.
Mundurowi z lubińskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy kierującej. Za potrącenie pieszej odpowie przed sądem.

Policja zdecydowała się udostępnić nagranie wypadku, by przypomnieć kierowcom, że zbliżając się do przejścia, powinni zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu. „Ponadto kierowcom kategorycznie zabrania się wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim (z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany) oraz omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu. Z taką właśnie sytuacją mieliśmy do czynienia w przypadku zdarzenia, do którego doszło w Lubinie” – piszą policjanci.

red