Connect with us

Kronika wypadków

Nagrania wypadków z Lublina. Kierowcy wjeżdżali na czerwonym świetle

Opublikowano

-

Policja ujawniła nagrania dwóch wypadków w Lublinie, które spowodowali kierowcy przejeżdżający przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. W jednym ze zderzeń rannych zostało dwoje dzieci

Lubelska policja opublikowała nagrania z miejskiego monitoringu, by pokazać, jak irracjonalnie zachowują się kierowcy na skrzyżowaniach. Przejeżdżają nawet wówczas, gdy na ich sygnalizatorze jest czerwone światło. To doprowadziło do dwóch wypadków w ostatnich dniach.

Do pierwszego z wypadków doszło we wtorek (3 kwietnia 2019 r.) po godzinie 9.00 na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z al. Unii Lubelskiej. Kierowca audi a4 wjechał na skrzyżowanie w czasie, kiedy sygnalizator pokazywał czerwone światło a pojazdy mające zielone już jechały. 28-latek doprowadził do zderzenia ze skodą. Trzy osoby zostały ranne, w tym dwoje dzieci. Kierowca audi był trzeźwy.

Drugi z zarejestrowanych przez monitoring wypadków miał miejsce na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Granitową. Kierujący volvo także wjechał „na czerwonym” na ruchliwym skrzyżowaniu w czasie, gdy jeden z pojazdów mający zielone światło zdążył nawet zjechać ze skrzyżowania. Doszło do zderzenia z fiatem, po którym volvo przewrócił się na bok.

red

EuCO BANNER DLUGI