Connect with us

Kronika wypadków

NAGRANIE: Drogowcy uciekali z obwodnicy Lublina. Kierowca ciężarówki wjechał w ekipę porządkową

Opublikowano

-

Niebezpieczną sytuacją zarejestrowały kamery na obwodnicy Lublina. Mimo oznakowania i ostrzeżeń, kierowca ciężarówki wjechał w samochód ekipy prowadzącej prace porządkowe. Na szczęście pojazd przed przejechaniem na sąsiednie pasy ruchu powstrzymały bariery drogowe

Zgnieciony pojazd zabezpieczający prace porządkowe i robotnicy uciekający w popłochu z wielopasmowej trasy – tak wyglądała kolizja na obwodnicy Lublina, do której doszło wczoraj (13 września 2021 r.).

Do zdarzenia doszło w okolicach węzła Lublin Zadębie. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Swoje zadanie spełniły też bariery drogowe rozdzielające pasy ruchu. Dzięki nim samochód ciężarowy po uderzeniu w auto ekipy porządkującej obwodnicę, nie wpadł na przeciwne pasy ruchu. Wówczas mogłoby dojść do karambolu.

Co szczególnie smutne, GDDKiA twierdzi, że na tej drodze już wcześniej dochodziło do takich niebezpiecznych sytuacji. „Nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie na obwodnicy Lublina w ostatnim czasie” – napisali przedstawiciele Generalnej Dyrekcji na Facebooku. I dodali: „Dlatego apelujemy do kierowców o rozważną jazdę. Dostosuj prędkość do sytuacji na drodze, stosuj się do oznakowania i nie używaj telefonu komórkowego podczas jazdy! Pamiętaj, że bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych!”

ai