Connect with us

Kronika wypadków

Nastolatek potrącony na przejściu dla pieszych. Policja dała mu 1100 zł mandatu

Opublikowano

-

W Jeleniej Górze kobieta kierująca SUV-em potrąciła na przejściu 17-latka. Miejscowa policja dała mandat dziecku. Uznała, że „wtargnął” pod koła pojazdu. Nastolatek ma zapłacić 1100 zł

Dziś w rano, około godziny 7.30 w Jeleniej Górze na skrzyżowaniu ulicy Jagiellońskiej i Lubańskiej 54-letnia kierująca SUV-em mitsubishi potrąciła przechodzącego przez przejście dla pieszych 17-latka. Według policjantów miało się okazać, że to nastolatek „wtargnął wprost pod koła pojazdu”. Funkcjonariusze uznali, że to dziecko było winne tego zdarzenia. „Nastolatek wchodząc na przejście nie rozejrzał się i nie sprawdził, czy jego wejście nie spowoduje zagrożenia” – napisali policjanci z Jeleniej Góry i poinformowali, że chłopiec został ukarany przez nich mandatem w wysokości 1100 zł. Nastolatek nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

Na zdjęciach, które zamieścił portal 24jgora.pl widać miejsce, w którym doszło do zdarzenia oraz samochód, który wjechał w nastolatka.

Miejsce, w którym doszło do potrącenia nastolatka na przejściu dla pieszych w Jeleniej Górze Źródło: 24jgora.pl

Miejsce, w którym doszło do potrącenia nastolatka na przejściu dla pieszych w Jeleniej Górze Źródło: 24jgora.pl

Policja: „nie można bezkrytycznie korzystać z przejść dla pieszych”

Policjanci z Jeleniej Góry w komunikacie przypomnieli, że kierowca ma dojechać do przejścia dla pieszych tak, by nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego.

„Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim jego życia i zdrowia. Nie można bezkrytycznie korzystać z przejść dla pieszych” – dodali.

CZYTAJ TEŻ: Czy policja właściwie oceniła zachowanie kierującej w Jeleniej Górze? Są wątpliwości

luz