Connect with us

Kronika wypadków

Nocny rajd Łotysza na A1. Zniszczył bariery i dwie latarnie. Zatrzymany

Opublikowano

-

Na zjeździe A1 w miejscowości Swarożyn wczoraj w nocy kierowca rozbił volkswagena. Okazało się, że miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie
Pijany kierowca z Łotwy uderzył w bariery i latarnie na autostradzie A1. Fot. Policja

Pijany kierowca z Łotwy uderzył w bariery i latarnie na autostradzie A1. Fot. Policja

18 marca przed godziną 3.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której miało dojść na autostradzie A1 na zjeździe w miejscowości Swarożyn. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego ustalili, że 35-letni kierowca volkswagena, jadąc autostradą A1, stracił panowanie nad samochodem i uderzył w 2 latarnie uliczne oraz barierę energochłonną.

Podczas rozmowy z obywatelem Łotwy policjanci wyraźnie wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy i doprowadzili go do policyjnego aresztu. Samochód, którym kierował mężczyzna, został odholowany na policyjny parking.

Wczoraj po wytrzeźwieniu 35-latka śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna odpowie za spowodowanie kolizji. O ostatecznym wymiarze kary zdecyduje sąd.

ai