Connect with us

Kronika wypadków

Pijany bandyta wjechał w letników w Sarbinowie. Jedna z ofiar walczy o życie. Jest film z zatrzymania przez świadków

Opublikowano

-

Miał dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. A nadal jeździł i to pijany. 28-letni mężczyzna wjechał  busem w turystów w Sarbinowie. Próbował uciekać. Jest nagranie, jak zatrzymali go świadkowie wypadku

To wydarzyło się w poniedziałek 1 lipca w Sarbinowie. Trzy osoby szły chodnikiem, w tym małżeństwo emerytów z Poznania. Nagle na chodnik wpadł pijany kierowca dużym dostawczym samochodem. Troje pieszych ucierpiało. Emerytka z Poznania najbardziej. Kobieta z urazem głowy trafiła na IOIM. Lekarze starają się ocalić jej życie.

Tuż po wypadku pijany kierowca – miał w organizmie prawie 2 promile – próbował uciec. Zatrzymali go świadkowie. Do sieci trafiło nagranie z tego zatrzymania. Gdybyśmy byli medium w Czechach lub Wielkiej Brytanii, moglibyśmy naszym czytelnikom to nagranie pokazać. Niestety, w Polsce prawo chroni sprawców przestępstw. Nie tylko nie wolno pokazywać ich twarzy, ale też podawać imienia i nazwiska – nie można zresztą tego bez specjalnej zgody sądu podawać w mediach nawet po tym, jak sąd prawomocnie takiego przestępcę skaże, uznając jego winę.

Moment zatrzymania pijanego sprawcy wypadku w Sarbinowie

Moment zatrzymania pijanego sprawcy wypadku w Sarbinowie

28-letni kierowca został po wypadku zatrzymany. Okazało się, że miał wcześniej zasądzone przez sąd dwa zakazy prowadzenia pojazdów. W Polsce takie zakazy najczęściej otrzymują alkoholicy, którzy nie mogą powstrzymać się od jazdy samochodem, a także sprawcy wypadków.

luz