Connect with us

Kronika wypadków

Pijany kierowca wjechał w rodzinę na chodniku. Zabił kobietę i jej nienarodzone dziecko

Opublikowano

-

Horror na początek roku szkolnego. Koło Starachowic pijany kierowca wjechał w czteroosobową rodzinę idącą chodnikiem. Zabił kobietę w ciąży. Próbował uciec z miejsca wypadku
Miejsce wypadku w miejscowości Lubienia Fot. KW PSP w Kielcach

Miejsce wypadku w miejscowości Lubienia Fot. KW PSP w Kielcach

Dziś około godziny 11 w miejscowości Lubienia (powiat starachowicki) 61-letni kierowca citroena stracił panowanie nad pojazdem, przejechał na przeciwny pas jezdni i na chodnik. Tamtędy szła czteroosobowa rodzina. Kobieta, mężczyzna i dwoje małych dzieci. Kobieta zginęła. Już wiadomo też, że mimo akcji ratowników Lotniczego Pogotowia Ratowniczego, nie udało się też uratować życia jej nienarodzonego dziecka (była w zaawansowanej ciąży). Mężczyzna ma złamaną nogę.

Według wstępnych doniesień policji po wypadku kierowca próbował uciekać. Miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niebawem konfiskata pojazdów. Sejm musi odrzucić veto Senatu

Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowało nowelizację prawa, dzięki której pijani kierowcy i pijani sprawcy wypadków będą tracić pojazdy na rzecz skarbu państwa (w przypadku zniszczenia bądź współwłasności – będą musieli zapłacić równowartość pojazdu sprzed wypadku).

Senat odrzucił tę nowelizację Kodeksu karnego. Posłowie w Sejmie mogą teraz odrzucić veto Senatu. Najbliższe posiedzenie Sejmu, na którym będzie to możliwe zaplanowano na połowę września. Jest szansa, że konfiskata pojazdów zacznie obowiązywać jeszcze w tym roku.

ai