Connect with us

Kronika wypadków

Pojechała z pijanym kierowcą i zginęła. Osierociła czwórkę dzieci

Opublikowano

-

Policjanci zaopiekowali się czwórką osieroconych dzieci, bo ich mama wsiadła do samochodu z pijanym kierowcą. Nietrzeźwy mężczyzna spowodował wypadek, w którym zginęła
Matka samotnie wychowująca czwórkę dzieci zginęła w wypadu jako pasażerka pijanego kierowcy Fot. Policja

Matka samotnie wychowująca czwórkę dzieci zginęła w wypadu jako pasażerka pijanego kierowcy Fot. Policja

 

W ubiegłym tygodniu do czwórki dzieci w wieku 8-16 lat z powiatu lipskiego, zamiast mamy, która samotnie je wychowywała, przyszli policjanci i odebrali ich ze szkoły. Bo ich mama tego dnia zginęła.

36-latka wsiadła do samochodu z pijanym znajomym. 41-latek miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nie opanował samochodu na zakręcie w miejscowości Wola Solecka Pierwsza. Zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z innym kierowcą. W wyniku wypadku zabił pasażerkę – matkę wychowującą samotnie czwórkę dzieci.

Najbliższa osoba dla dzieci to babcia, która mieszka ponad 250 km od ich domu. Zanim będzie się mogła zająć czwórką sierot, opiekę nad nimi przejęli pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chotczy. Policjanci zorganizowali dla osieroconych dzieci wsparcie z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej w Lipsku.

41-letni pijany sprawca wypadku śmiertelnego jest za kratkami. Sąd Rejonowy w Lipsku zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt.

ai