Connect with us

Kronika wypadków

Prezydent Kielc miał wypadek na rowerze. „Na szczęście miałem kask”

Opublikowano

-

Bogdan Wenta, prezydent Kielc, miał groźny wypadek na rowerze. Ma złamaną łopatkę i żebra

W środę wieczorem Bogdan Wenta – dawniej trener polskiej kadry piłkarzy ręcznych, a obecnie prezydent Kielc – miał wypadek podczas jazdy na rowerze. Jego przyczyn nie ujawniono. Wiadomo, że skończyło się poważnymi obrażeniami. Wenta doznał złamania łopatki i żebra. Musiał zostać przewieziony do szpitala. Zajmowali się nim medycy z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Wczoraj prezydent zamieścił swoje zdjęcie z gipsem w mediach społecznościowych. „Wczorajszy powrót z pracy do domu na rowerze nie należał do najszczęśliwszych i zakończył się na kieleckim SOR-ze. Na szczęście miałem kask, co uchroniło mnie przed poważniejszymi skutkami upadku” – napisał.

Kaski w Polsce będą obowiązkowe dla dzieci? Taki zapis szykuje ministerstwo

Wczoraj w rozmowie z brd24.pl pełnomocnik ministra infrastruktury ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego i ruchu rowerowego ujawnił, że pracuje nad zapisami prawa, które zobowiążą dzieci i młodzież do jeżdżenia w kaskach rowerowych.

Jest jeszcze odwieczna polska dyskusja, czy kaski rowerowe powinny być obowiązkowe. Uważam, że dzieci i młodzież powinny jeździć w nich obowiązkowo – powiedział Marek Dworak. – Przyzwyczajenie się do kasku od młodych lat spowoduje, że to noszenie kasku w dorosłym życiu też pozostanie. Nie mówię o kobietach, które na wsi rowerem jadą do fryzjera – bo wie pan, że i takie argumenty przeciw zakładaniu kasków padały u nas w kraju? No więc kobiety niech sobie od fryzjera jadą jak chcą, rozumiem to. Dzieci i młodzież niech jednak jeżdżą w kaskach. Do dyskusji pozostaje, do jakiego wieku ten obowiązek ma być.

ai