Connect with us

Kronika wypadków

Przerażająca scena. Piesza wbiegła pod tramwaj we Wrocławiu. MPK ujawnia film

Opublikowano

-

Kobieta we Wrocławiu wbiegła na przejeździe rowerowym pod tramwaj. Miała wiele szczęścia, bo dostała się pod wagon. Poznańskie MPK upubliczniło nagranie i przestrzega pieszych przed takimi zachowaniami

Nie tylko kierowcy mają sporo na sumieniu w Polsce. Piesi – choć od niedawna dostali większą ochronę prawną na przejściach – nadal muszą zachowywać szczególną ostrożność przy przekraczaniu jezdni. W dodatku z ustępowania im zanim znajdą się na pasach zostały wyłączone tramwaje.

Tymczasem – jak ujawniło MPK we Wrocławiu – piesi nie zachowują się właściwie. Kobieta przebiegała po przejeździe rowerowym przez torowisko i nie dała szans motorniczemu na reakcję. Gdy tramwaj w nią uderzył, dostała się pod wagon – to ocaliło jej życie i zdrowie, cudem nie została poważnie ranna.

„W takiej sytuacji motorniczy może tylko gwałtownie zahamować, dzwonić dzwonkiem jak opętany i modlić się, że pieszy zauważy jadący tramwaj. Potem jest już tylko trauma.. ” – napisali przedstawiciele MPK Wrocław na Facebooku. I zwrócili uwagę pieszym, by dla własnego dobra, starali się zachowywać bezpieczniej.

ai