Connect with us

Kronika wypadków

Rowerzysta zabił 86-latkę na pasach w Toruniu. Policja publikuje film i prosi o pomoc

Opublikowano

-

Toruńscy policjanci dotarli do zapisu monitoringu z wypadku, w którym na pasach zginęła 86-letnia piesza. Funkcjonariusze proszą o pomoc w ustaleniu rowerzysty i jego pasażera

Ten wypadek wydarzył się 22 sierpnia w Toruniu. W okolicach godziny 12, przez przejście na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Matejki przechodziła 86-letnia kobieta. Wjechał w nią rowerzysta, który wiózł innego mężczyznę na kierownicy swojego roweru. Starsza pani się przewróciła. Sprawca wypadku i jego „pasażer” odjechali z miejsca zdarzenia.

Tymczasem poszkodowana seniorka trafiła do szpitala. Tam, mimo udzielonej jej pomocy, następnego dnia po wypadku zmarła.

Policjanci proszą o pomoc tych, którzy na nagraniu rozpoznają mężczyzn jadących rowerem lub mogą przekazać informacje w sprawie tego wypadku. Funkcjonariusze proszą o kontakt w Komisariacie Policji Toruń – Śródmieście, ul. PCK 2 lub telefonicznie pod numerem: (56) 641 24 52, (56) 641 24 30 lub 112.

Według portalu ototorun.pl sprawcy wypadku poruszali się nowym rowerem miejskim i policja będzie się w tej sprawie kontaktować z operatorem systemu.

ai