Connect with us

Kronika wypadków

Samochodem wpadli na chodnik, zginęła piesza. Za wypadek odpowiedzą i kierowca, i pasażer

Opublikowano

-

Policja zatrzymała kierowcę i pasażera samochodu, którym 2 grudnia śmiertelnie potrącono w Krakowie pieszą na chodniku
Miejsce śmiertelnego wypadku w Krakowie Fot. Policja

Miejsce śmiertelnego wypadku w Krakowie Fot. Policja

2 grudnia rankiem kierowca skody jadąc w Krakowie ulicą Kapelanka od strony ulicy Monte Cassino, stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na chodnik i potrącił 51-letnią kobietę. Samochód uderzył następnie w pobliski budynek. Potrącona piesza zmarła.

Świadkowie, którzy wezwali służby, widzieli, że z samochodu wysiadło dwóch mężczyzn. Uciekli nie udzielając poszkodowanej pomocy. Godzinę później w okolicach miejsca wypadku policja zatrzymała w związku z tą sprawą dwóch mężczyzn w wieku 16 i 26 lat. Obaj zostali przebadani pod kątem trzeźwości. Stężenie alkoholu w organizmie starszego mężczyzny wykazało ponad 2 promile.

Sprawą śmiertelnego wypadku zajęli się śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością przeciwko Życiu i Zdrowiu krakowskiej komendy miejskiej. W toku postępowania funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kierował 16-latek. Natomiast zachowanie w trakcie jazdy starszego z mężczyzn, przyczyniło się bezpośrednio do zjechania z jezdni samochodu. Zebrany materiał dowodowy w tej sprawie został przekazany do Prokuratury Rejonowej Kraków-Podgórze oraz Wydziałowi Rodzinnemu i Nieletnich Sądu Rejonowego.

Mężczyźni odpowiedzą za spowodowanie śmiertelnego wypadku oraz za nieudzielenie pomocy osobie poszkodowanej. Ponadto 16-latek poniesie odpowiedzialność za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.

Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Kraków – Podgórze i zastosował wobec zatrzymanego 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. O losie młodszego ze sprawców zdecydował sąd rodzinny, który postanowił, że najbliższe trzy miesiące spędzi on w schronisku dla nieletnich.

ai