Connect with us

Kronika wypadków

Spadł śnieg i autostradowy dramat. Karambole i wypadki na A1, A2 i A4

Opublikowano

-

Wiele zderzeń, ranni i jedna śmierć. Polskie autostrady stanęły po opadach śniegu i wypadkach

Karambol na autostradzie A1 w okolicach Włocławka. Fot. PSP Włocławek

Karambol na autostradzie A1 w okolicach Włocławka. Fot. PSP Włocławek

Opady śniegu i znów dramatyczne sytuacje na polskich drogach. Na autostradzie A1 w okolicy Włocławka (na pasie w kierunku Łodzi) zderzyło się kilka samochodów. Ruch został zablokowany. Jedna osoba zginęła. Kilka zostało rannych, w tym 6-letnie dziecko.

Według ostatnich informacji do kolejnego karambolu doszło kilka kilometrów dalej. Tam miało zderzyć się kilkanaście samochodów.

Na A1 doszło też do z zderzenia ciężarówki i samochodu osobowego w okolicach Częstochowy.

W kilku miejscach stanął ruch także na autostradzie A2. Rano doszło tam do zderzenia pojazdów  w okolicach miejscowości Szczawin. Jedna osoba została ranna, transportował ją śmigłowiec LPR.

Drugi wypadek na A2 – z udziałem samochodu amerykańskiego wojska – wydarzył się niedaleko miejscowości Koło. Ranny został jeden z żołnierzy.

Wczesnym rankiem na A2 w okolicach Łowicza dwa samochody zjechały z trasy i uderzyły w bariery drogowe – to dwa zdarzenia na przeciwnych pasach ruchu.

Trzy samochody zderzyły się z kolei na autostradzie A4 w okolicach miejscowości Łętowice. Jedna osoba została ranna. Ruch był zablokowany, policja kierowała na objazdy.

red