Connect with us

Kronika wypadków

Spowodował wypadek, w którym zginęło dziecko i uciekł. Wpadł, bo przekraczał prędkość w Niemczech

Opublikowano

-

Poszukiwany listem gończym Dominik H., który uciekł po spowodowaniu śmiertelnego wypadku, został zatrzymany w Niemczech. Wpadł, bo przekraczał prędkość
Audi, którym Dominik H. spowodował śmiertelny wypadek Fot. KP PSP Zgorzelec

Audi, którym Dominik H. spowodował śmiertelny wypadek Fot. KP PSP Zgorzelec

Jak ujawniło Radio Wrocław, niemiecka policja zatrzymała 26-letniego Dominika H. Mężczyzna był poszukiwany. Prokuratura w Jeleniej Górze wydała za nim list gończy.

Dominik H. jest podejrzany o to, że prowadząc samochód audi 6 czerwca na trasie Zgorzelec – Bogatynia doprowadził do zderzenia czołowego z innym samochodem osobowym. W wyniku tego zdarzenia zginęło 3-letnie dziecko, a kobieta w ciąży została poważnie ranna. 26-latek uciekł z miejsca wypadku pozostawiając w swoim samochodzie pasażera.

Po wypadku Dominik H. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Sąd Rejonowy w Zgorzelcu zgodził się na jego trzymiesięczne aresztowanie. Prokuratura wydała w jego sprawie list gończy, sąd zgodził się na publikację wizerunku poszukiwanego mężczyzny.

W ubiegły piątek mężczyzna został zatrzymany przez niemiecką policję. Według nieoficjalnych informacji policja skontrolowała go za to, że łamał ograniczenia prędkości na drodze. W tym tygodniu mężczyzna ma zostać przewieziony do Polski. Trafi do aresztu, gdzie poczeka na rozpoczęcie procesu w sprawie wypadku.

ai