Connect with us

Kronika wypadków

Troje nastolatków zginęło w Lublinie. 18-letni kierowca prawo jazdy miał od kilku tygodni

Opublikowano

-

Śmiertelny wypadek w Lublinie wydarzył się tam, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h
Wrak audi, w którym w Lublinie zginęło troje nastolatków Fot. Policja

Wrak audi, w którym w Lublinie zginęło troje nastolatków Fot. Policja

Do wypadku doszło wczoraj kilkanaście minut przed północą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Audi A-4 jadąc ul. Jana Pawła II w kierunku Al. Kraśnickiej, nagle na wysokości ul. Gęsiej stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi uderzając w barierki rozdzielające pasy jezdni, a następnie roztrzaskał się na słupie oświetleniowym oraz słupie trakcji trolejbusowej.

Aby wydobyć ofiary wypadku z pojazdu, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu. Pojazdem podróżowała czwórka nastolatków. Pomimo podjętej na miejscu reanimacji życia trójki osób nie udało się uratować. W wypadku zginął 18-letni kierowca audi, 17-letni pasażer oraz 16-letnia pasażerka. Do szpitala w bardzo ciężkim stanie został przetransportowany trzeci z pasażerów- 16 latek. Lekarze walczą o jego życie. Wszyscy uczestnicy wypadku są mieszkańcami Lublina.

Do wypadku doszło na prostym odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem uprawnienia do kierowania nabył przed kilkoma tygodniami.

ai