Connect with us

Kronika wypadków

Wałbrzych. Pijany kierowca z premedytacją potrącił trzy osoby. Jedną z nich jeszcze pobił

Opublikowano

-

27-latek w samochodzie dostawczym zjechał z jezdni. Potrącił trójkę pieszych na chodniku po czym jedną z kobiet pobił i uciekł. Po kilku minutach został zatrzymany przez policję. Miał 1,25 prom. alkoholu we krwi

Wypadek, znak. Fot. Policja

Trójka pieszych idących chodnikiem została potrącona przez pijanego kierowcę. Fot. Policja

Do zdarzenia doszło czwartek wieczorem na ul. Młynarskiej w Wałbrzychu. Po tym jak kierowca zjechał dostawczym autem z jezdni na chodnik obrażeń doznały dwie kobiety w wieku 22 i 18 lat oraz 23-letni mężczyzna. Sprawca – 27 letni kierowca – wysiadł z samochodu i zaatakował 22-latkę uderzając ją kilkakrotnie pięścią w twarz. Następnie uciekł. Młoda kobieta ma poważne obrażenia głowy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, którzy przybyli na miejsce zdarzenia szybko ustalili, że za kierownica dostawczaka to partner 22- latki.

Mężczyzna został zatrzymany po kilku minutach przy ul. Niepodległości. Okazało się, że w chwili popełnienia czynu był pod wpływem alkoholu. Miał 1,25 proc. alkoholu. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.  27 latek odpowie za narażenie pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.  Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

AN