Connect with us

Kronika wypadków

Wjechał w grupę nastolatek na przejściu w Radomiu. To radny PiS

Opublikowano

-

4 marca kierowca w Radomiu ominął auto przepuszczające grupę nastolatków na przejściu dla pieszych i wjechał w pieszych. Jedną z dziewczynek poważnie ranił. Okazało się, że sprawcą wypadku jest radomski radny PiS Piotr Kotwicki
Potrącony pieszy. Źródło: Kampania Kieruj się rozsądkiem/Policja

Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: Kampania Kieruj się rozsądkiem/Policja

Do tego wypadku doszło 4 marca na ulicy Warszawskiej w Radomiu. Jak wynikało z relacji świadków, grupa nastolatków przechodziła przez przejście dla pieszych. Jeden z kierowców zatrzymał się, by ich przepuścić. Jednak jadący sąsiednim pasem kierowca skody tego nie zrobił. Uderzył w trzy 15-latki i jedną 14-latkę. Wszystkie zostały ranne. Jedna z dziewczynek do dziś jest w stanie ciężkim w szpitalu.

Rady PiS z Radomia – Piotr Kotwicki – rozesłał do lokalnych mediów oświadczenie, w którym przyznał, że to on wjechał w nastolatki na przejściu.

„Potwierdzam, że w dniu 4 marca na ul. Warszawskiej to ja potrąciłem grupę nastolatek. Jestem głęboko wstrząśnięty i załamany tragicznymi skutkami tego zdarzenia, bólem dzieci i rozpaczą ich rodzin. Kwestia zdrowia dzieci jest teraz dla mnie absolutnie najważniejsza. Z całego serca chcę zrobić wszystko co mogę, aby pomóc im w powrocie do zdrowia” – napisał Kościcki.

Radny zaznaczył, że w związku z wypadkiem zawiesza wszelką aktywność, zawiesił też członkostwo w PiS.

Sprawę wypadku wyjaśnia prokuratura.

luz