Connect with us

Kronika wypadków

Wjechał w nastolatki idące przez przejście dla pieszych w Gliwicach

Opublikowano

-

Młody kierowca z Gruzji nie zatrzymał się tak, jak kierowcy na sąsiednim pasie i wjechał w 18- i 15-latkę idące przez przejście dla pieszych. Wypadek zarejestrowały kamery monitoringu

Do potrącenia doszło na ul. Dworcowej w Gliwicach doszło do potrącenia. Obywatel Gruzji kierujący oplem najechał na dwie kobiety przechodzące przez przejście mimo tego, że kierowcy na sąsiednim pasie zatrzymali się ustępując im pierwszeństwa. Poszkodowane z obrażeniami – na szczęście niezagrażającymi życiu – trafiły do szpitala. Policjanci zatrzymali 22-letniemu kierowcy uprawnienia, czeka go teraz proces karny.

Szokujący opis wypadku na stronie policji z Gliwic

Komenda Miejska Policji w Gliwicach, która zamieściła informację o tym wypadku, rozpoczęła ją od tłumaczenia trudnych warunków, które mieli kierowcy: „Wieczorowa pora, opady deszczu, refleksy świateł – to wszystko niekorzystnie wpływa na percepcję kierowców”. Tymczasem na filmie wyraźnie widać, że kierowca na prawym pasie zatrzymał się puszczając piesze, a sprawca wypadku go ominął!

W dalszej części komunikatu policjanci z Gliwic użyli języka tak, by sprawstwo wypadku przypisać… przede wszystkim samochodowi a nie kierowcy: „Opel kierowany przez młodego obywatela Gruzji nie udzielił pierwszeństwa dwóm kobietom, najeżdżając na nie”.

Na koniec gliwiccy mundurowi przede wszystkim pouczyli pieszych: „Przestroga dla nas wszystkich- pieszych: przy przekraczaniu jezdni trzeba bezwzględnie stosować zasadę szczególnej ostrożności. Pierwszeństwo na oznakowanym przejściu nie jest równoznaczne z bezpieczeństwem. Jak uczy doświadczenie, kierowcy są różni. Niektórzy popełniają błędy nieświadomie. Są też tacy, którzy świadomie podejmują ryzyko, wyprzedzając lub omijając inne pojazdy przed tzw. pasami”.

ai