Connect with us

Kronika wypadków

Wjechał w pieszą. Będzie miał poważny kłopot, bo jechał bez okularów

Opublikowano

-

Wczoraj w Lęborku 18-letni kierowca wjechał w pieszą na pasach. Twierdził, że jej „nie widział”. Mogła to być prawda, bo mógł prowadzić pojazd tylko w okularach lub soczewkach. Nie miał ich. To oznacza dla niego bardzo poważne konsekwencje
Badanie wzroku Fot. U.S. Air National Guard photo by Staff Sgt. Ryan Campbell

Badanie wzroku Fot. U.S. Air National Guard photo by Staff Sgt. Ryan Campbell

Wczoraj (23 października) wieczorem w Lęborku 18-latek wjechał samochodem na pasach w swoją rówieśniczkę. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Młody kierowca twierdził, że ze względu na opady deszczu i światła innego samochodu, nie zauważył znajdującej się na pasach pieszej. Sprawdzenie w policyjnych systemach informacyjnych wykazało, że mężczyzna w wydanym prawie jazdy ma kod ograniczeń, nakładający na niego obowiązek korzystania z okularów bądź soczewek korygujących wzrok. W momencie zdarzenia do tego obowiązku się nie zastosował – nie miał ani okularów, ani soczewek.

Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Młody kierowca będzie miał poważne kłopoty – bowiem prowadzenie bez obowiązkowych okularów lub szkieł korekcyjnych jest traktowane jako jazda bez uprawnień. Grozi mu wysoka grzywna i 15 punktów karnych. Dodatkowo sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 6 miesięcy.

luz