Connect with us

Kronika wypadków

Wjechali w pieszego na pasach. Kłamali, że się przewrócił pod koła. Ale był monitoring

Opublikowano

-

W Radomsku 60-latek ciężko ranił pieszego na pasach. Jego partnerka kłamała, że to ona prowadziła. Kłamali też, że pieszy przewrócił się im pod koła. Okazało się, że to mężczyzna wjechał w pieszego, który był już na środku pasów. 60-latek miał od zakaz kierowania pojazdami, bo jeździł pijany
Przejście dla pieszych Fot. CC0

Przejście dla pieszych Fot. CC0

W środę (6 października 2021 roku) policjanci z Radomska zostali wezwania do wypadku drogowego na ul. Brzeźnickiej. Na przejściu dla pieszych został potrącony 33-letni mężczyzna. Z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala.

60-letni mężczyzna i jego 64-letnia partnerka twierdzili, że to kobieta kierowała mercedesem w chwili wypadku. Utrzymywali, że kobieta nie miała szans uniknąć zdarzenia, bo pieszy miał przewrócić się prosto pod koła samochodu.

Kłamstwo szybko wyszło na jaw, bo policjanci zabezpieczyli monitoring, na którym utrwalił się moment wypadku. „Okazało się, że para kłamała. Na filmie doskonale widać, że to 60-latek kierował mercedesem a pasażerem byla jego partnerka. Na dodatek do potrącenia 33-latka doszło, gdy ten znajdował się niemal na środku przejścia dla pieszych” – poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Radomsku.

Dlaczego kłamali? Okazało się, że kłamali, bo 60-latek nie miał prawa jazdy i złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Sąd zakazał mu jeżdżenia samochodem za to, że prowadził wcześniej pod wpływem alkoholu.

Teraz para odpowiadać będzie nie tylko za wypadek ze skutkiem śmiertelnym, ale także za składanie fałszywych zeznań.

ai