Connect with us

Kronika wypadków

Zielona Góra. Kierowca wjechał w pieszą na przejściu. Odrzucona na kilkadziesiąt metrów

Opublikowano

-

Dramatyczny wypadek zarejestrowały kamery w Zielonej Górze. Kierowca z impetem wjechał w pieszą przechodzącą przez przejście. Została odrzucona na kilkadziesiąt metrów. Jej stan jest ciężki

Przerażający wypadek zarejestrowała kamera zamontowana przy ulicy Sienkiewicza w Zielonej Górze w piątek wieczorem (18 grudnia 2020 r.). Przez przejście dla pieszych przechodziła 47-letnia kobieta. Była już na środku przejścia, gdy wjechał w nią 41-letni kierowca audi. Potrącona piesza została odrzucona na kilkadziesiąt metrów.
Na pomoc poszkodowanej ruszyli świadkowie wypadku, wśród nich był ratownik medyczny. Kobieta w ciężkim stanie m.in. ze złamaniami nóg i poważnym urazem głowy została przetransportowana do zielonogórskiej placówki zdrowia.

41-letni kierujący w chwili zdarzenia drogowego był trzeźwy. Policjanci zabrali mu prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny. Sprawa prowadzona jest pod kątem wypadku drogowego przez policjantów z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze i nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową.

„Od stycznia do grudnia tego roku w wypadkach drogowych życie straciło już 18 pieszych a ponad 100 odniosło obrażenia” – napisali lubuscy policjanci. I dodali: „Najczęstszą przyczyną wypadków z winy kierowców jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych. Zbliżając się do niego starajmy zachować się maksymalną czujność i ostrożność. Bardzo niebezpieczne jest również wyprzedzanie na pasach czy omijanie pojazdu, który zatrzymał się, by przepuścić pieszego. Poza terenem zabudowanym, zwłaszcza w warunkach ograniczonej widoczności pamiętajmy o zachowaniu odpowiedniej prędkości, tak aby móc bezpiecznie zareagować i nie doprowadzić do potrącenia. Odpowiedzialny kierowca to taki, który posiada zdolności do przewidywania sytuacji na drodze”.

Pieszym lubuscy policjanci radzą upewniać się, czy są widoczni na drodze. Proponują im też zakładanie odblasków, nie tylko poza obszarem zabudowanym.

ai