Connect with us

Społeczeństwo

205 punktów karnych w miesiąc. Tyle zebrał kierowca autobusu w Ostrołęce

Opublikowano

-

Kierowcy zawodowi powinni być na drogach elitą – przechodzą trudniejsze kursy, kierują ciężkimi pojazdami, mają ogromne doświadczenie. Kierowcy autobusów to już elita elit, bo ci biorą odpowiedzialność za życie wielu osób naraz. Tymczasem taki właśnie kierowca w Ostrołęce w miesiąc zebrał 205 punktów karnych. I jeszcze się tym publicznie pochwalił
Kierowca autobusu Fot. CC0

Zdjęcie ilustracyjne. Kierowca autobusu Fot. CC0

Ta sprawa – jak podaje portal Eostroleka.pl – nigdy nie wyszła by na jaw. Bo Miejski Zakład Komunikacji w Ostrołęce załatwił ją po cichu, zwolnił kierowcę i nie poinformował o tym, dlaczego. Wszystko wypłynęło przypadkiem, gdy związkowcy z MZK, domagający się podwyżek, przyszli niedawno na posiedzenie jednej z komisji rady miasta. Tam właśnie jeden z mężczyzn żalił się, że przez zapisy z kamer w autobusie stracił uprawnienia do kierowania. W 2020 r. w niecały miesiąc kamery w pojeździe nagrały, jak łamał prawo 41 razy.

Policja potwierdziła, że taka sytuacja miała miejsce. „Z treści zawiadomień wynikało, że 41 wykroczeń zostało popełnionych w okresie od 6 stycznia do 3 lutego 2020 roku. W zdecydowanej większości dotyczyły one naruszenia zakazu korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki w ręku, tj. art.97 Kodeksu Wykroczeń w związku z art. 45 ust.2 pkt 1. Ustawy Prawo o Ruchu Drogowym. Prowadzone czynności wyjaśniające w tych sprawach zostały zakończone skierowaniem wniosków o ukaranie do sądu. Nadmieniam, że wykroczenia dotyczące nieprawidłowego korzystania z telefonu podczas jazdy w tamtym czasie były zagrożone mandatem karnym w wysokości 200 złotych oraz 5 punktami karnymi” – powiedział portalowi Eostroleka.pl kom. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

bz