Connect with us

Społeczeństwo

21-latek w miesiąc zebrał 34 punkty karne i blisko 6 tys. zł grzywien

Opublikowano

-

21-letni mieszkaniec gminy Borowie (Lubelskie) w miesiąc stracił prawo jazdy. Trzy razy wpadł na drodze, w tym dwukrotnie jednego dnia

 

21-latek pędził w obszarze zabudowanym prawie 120 km/h Fot. Policja

21-latek pędził w obszarze zabudowanym ponad 120 km/h Fot. Policja

Na początku lutego młody mężczyzna jadąc jedną z ulic Łukowa poruszał się odcinkiem drogi, gdzie zgodnie z oznakowaniem dopuszczalna prędkość pojazdów nie może przekraczać 50 km/h. On swoim audi jechał tam z prędkością ponad 80 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 800 złotych, a na jego konto wpłynęło 9 punktów karnych.

Jeszcze tego samego dnia, po kilkunastu minutach, policjanci drogówki zatrzymali go ponownie, w innej części miasta. Kierował bowiem samochodem nie mając zapiętych pasów bezpieczeństwa. Dostał wówczas kolejnych 5 punktów karnych i stuzłotowy mandat.

Niczego go to nie nauczyło. Kilka dni temu w obszarze zabudowanym w miejscowości Kolonia Jamielnik jechał z prędkością przekraczającą 120 km/h. I ponownie jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Tym razem dostał 5 tysięcy złotych mandatu, a jego konto „wzbogaciło się” o 20 punktów karnych. Stracił prawo jazdy, wkrótce starosta wyda decyzję o zatrzymaniu jego dokumentu na trzy miesiące.

Za zgromadzone punkty karne zostanie też skierowany na egzamin sprawdzający.

luz