Connect with us

Społeczeństwo

22-latek już załapał się na recydywę. Dostał mandat 6000 zł

Opublikowano

-

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli grzywnę w kwocie 6000 zł na 22-latka z Konina, który w przeciągu dwóch lat od popełnienia pierwszego wykroczenia, złamał ten sam przepis po raz drugi. Dodatkowo mężczyzna miał niesprawny technicznie pojazd
Mandat na 6000 zł dla 22-letniego kierowcy Fot. policja

Mandat na 6000 zł dla 22-letniego kierowcy Fot. policja

Konińscy mundurowi, którzy należą do grupy SPEED w sobotę po godzinie 19:00 na Trasie Bursztynowej zauważyli hondę civic, której kierowca bardzo się śpieszył. Pomiar prędkości wykazał, że jechał o 66 km/h za szybko. Policjanci zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że stan techniczny auta pozostawiał wiele do życzenia. Honda miała uszkodzony wydech, półosie oraz nie działał w niej ABS. Dodatkowo kierowca był już wcześniej karany za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Policjanci z konińskiej drogówki musieli nałożyć na 22-latka mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do tego wykroczenia – w tym wypadku 4000 złotych. Dodając do tego grzywnę za zły stan techniczny auta, na mandacie pojawiła się suma 6000 złotych.