Connect with us

Społeczeństwo

7 radiowozów i 2 motocykle dla policji w Łodzi

Łódzcy funkcjonariusze drogówki mają nowe radiowozy z wideorejestratorami. Mogą nawet wyświetlać komunikaty dla kierowców

Opublikowano

-

Łódzcy funkcjonariusze drogówki mają nowe radiowozy z wideorejestratorami. Mogą nawet wyświetlać komunikaty dla kierowców

Radiowozy policji KMP Łódź

Nowe radiowozy łódzkiej policji pozwalają wyświetlać komunikaty dla kierowców. Fot. KGP

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymał nowe radiowozy – informuje Komenda Główna Policji. To cztery Fiaty Ducato 2,3 TD, które używane będą przez mundurowych do wyjazdów w sprawie wypadków drogowych. Fiaty wyposażone są m.in. w aparaty fotograficzne, skanery, komputery i opóźnieniomierze (to urządzenia do badania sprawności hamulców w pojazdach). Zamiast tradycyjnych „kogutów” radiowozy mają na dachach belki syngnalizacyjne, które pozwalają także wyświetlać napisy.
Łódzka drogówka dostała także trzy samochody Opel Insignia, w tym jeden nieoznakowany. Wszystkie wyposażone są w wideorejestratory zamocowane na przodzie i z tyłu pojazdu. Ople także mają możliwość wyświetlania komunikatów dla kierowców.
Do łódzkiej komendy trafiły także dwa nieoznakowane motocykle marki Kawasaki. One również wyposażone są w wideorejestratory.

Sprzęt dla policjantów z Łodzi został przekazany w ramach Programu Bezpieczne Drogi Województwa Łódzkiego. Jego głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na terenie województwa. Projekt realizowany jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi w partnerstwie z Komendą Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi. Koszt całego programu to blisko 12 mln zł, z czego blisko 9 mln zł to dofinansowanie z UE, a reszta – pieniądze z budżetu państwa.

luz