Connect with us

Społeczeństwo

71-latka jechała z otwartymi drzwiami. Myślała, że zepsuło się lusterko, bo widzi w nim drzwi

Opublikowano

-

W miejscowości Góra Puławska policja zatrzymała kierującą fiatem, która jechała z otwartymi drzwiami. Kobieta tego nie zauważyła. Dostała mandat i 15 punktów karnych

Seniorka kierowała fiatem panda i nie widziała, że jedzie z otwartymi drzwiami Fot. Policja

Policjanci z puławskiego Wydziału Ruchu Drogowego patrolując teren gminy Puławy, w miejscowości Góra Puławska zauważyli fiata pandę jadącego z otwartymi tylnymi, lewymi drzwiami.

Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Okazało się, że samochodem kierowała 71-latka z powiatu puławskiego. Kobieta była bardzo zaskoczona tym, że jechała samochodem mając otwarte drzwi, ale dzięki temu wyjaśniła się sprawa zepsutego lusterka. Jak bowiem przyznała, w trakcie jazdy zastanawiała się, dlaczego w lewym zewnętrznym lusterku przez cały czas widzi drzwi…

Mandat i punkty. Dlaczego nie skierowanie na badania?

Policjanci poinformowali, że za to wykroczenie ukarali 71-latkę została ukarana mandatem karnym (wysokości grzywny nie podali). Dodatkowo ukarali kobietę 15 punktami karnymi.

Trudno uznać, że interwencja zakończyła się w prawidłowy sposób. Seniorka, która nie jest w stanie ocenić, że jedzie samochodem z otwartymi drzwiami (i tak wolno, że opór wiatru ich nie przymknął) zamiast mandatu powinna otrzymać pomoc – policjanci powinni zatrzymać jej uprawnienia i skierować na badania, które oceniłyby, czy 71-latka w ogóle jeszcze powinna kierować pojazdami.

ai