Connect with us

Społeczeństwo

Auto uderzało w bariery na ekspresówce i jechało dalej. Za kółkiem ciężarna. Miała ponad 2 promile

Opublikowano

-

Kierowcy powiadomili policję o dziwnie jadącym volkswagenie na obwodnicy Gorzowa. Policjanci zatrzymali samochód. Za kierownicą – ciężarna. Wezwali pogotowie. Okazało się, że była pijana

Kontrola alkomatami na trasie S3. Fot. Policja

30-latka wydmuchała w alkomat ponad 2 promile. Fot. Policja

Osobowy volkswagen na trasie S3 zaniepokoił innych kierowców, gdy w poniedziałek (12 sierpnia 2019 r.) jego kierowca jeździł w dziwny sposób a nawet uderzył w bariery energochłonne. Policjanci ruszyli na miejsce. Dogonili auto na Rondzie Szczecińskim. Z pojazdu wydobywał się dym. Za kierownicą siedziała kobieta w zaawansowanej ciąży (policja podała, że 30-latka była w szóstym miesiącu ciąży).

Jak wynika z relacji drogówki kierująca nie kojarzyła w ogóle, że uderzyła wcześniej w bariery energochłonne. Policjanci mimo sprzeciwu kobiety wezwali pogotowanie ratunkowe, aby sprawdziło czy zdrowiu jej i dziecka nic nie zagraża. Została przewieziona na badania.

Wszystko wyjaśniło jednak badanie alkomatem. Okazało się, że kobieta miała 2,35 promila w organizmie. 30-latce z województwa zachodniopomorskiego zatrzymano prawo jazdy. 

red