Connect with us

Społeczeństwo

Bandyckie zachowanie kierowcy. Za to będzie wkrótce 1500 zł mandatu. Niesłusznie?

Opublikowano

-

W Poznaniu kierowca ominął samochody stojące w korku przed  przejściem dla pieszych. Dziewczynka uniknęła śmierci tylko dzięki temu, że zatrzymała się w połowie pasów

Wielkopolska telewizja WTK pokazała nagranie nadesłane przez jednego z widzów. Zarejestrował on szalenie niebezpieczne zachowanie jednego z kierowców na ulicy Starołęckiej. Samochody stały tam w korku przed przejazdem kolejowo-drogowym. Nagle jeden z kierowców postanowił ominąć stojące auta i to w miejscu, gdzie było przejście dla pieszych. W tym momencie na pasy wchodziła już dziewczynka. Życie ocaliło jej to, że zatrzymała się w połowie drogi i poszła dalej dopiero, gdy drogowy pirat przejechał przez „zebrę”

Od grudnia za takie zachowanie kary będą dużo wyższe

Zgodnie z rządową nowelizacją od 1 grudnia kary za tego rodzaju zachowania zagrażające pieszym zostaną mocno podniesione. Omijanie samochodu przed przejściem dla pieszych oznaczać będzie minimalny mandat w kwocie 1500 zł i aż 15 punktów karnych.
W przypadku ponownego takiego zachowania na drodze wciągu 2 lat, minimalny mandat wynosił będzie 3000 zł.

Obecnie za takie zachowanie grozi 500 zł mandatu i 10 punktów karnych. Choć przy zagrożeniu życia i zdrowia na drodze policja może skierować sprawę do sądu.

ai