Connect with us

Społeczeństwo

Cała Bruksela zamieni się w strefę Tempo 30

Opublikowano

-

Od 1 stycznia 2021 r. na terenie Brukseli będzie obowiązywała prędkość 30 km/h. Musimy uspokoić ruch w mieście, zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, zmniejszyć hałas i zanieczyszczenie – tłumaczyła decyzję brukselska minister mobilności i transportu

Strefa tempo 30 a terenie całej Brukseli będzie obowiązywała od 1 stycznia 2021 r. n . Fot. CC0

W tej chwili na ternie Brukseli tylko w nielicznych punktach zdecydowano się na wprowadzenie strefy tempo 30. Od 1 stycznia 2021 r.  to 30 km/h będzie prędkością obowiązującą na terenie całego miasta. Wyjątkiem będą główne drogi wjazdowe do miasta gdzie dozwolona prędkość będzie wyższa (50 lub 70 km/h).

– Kierowcy w Brukseli będą wiedzieć, że jeśli nie ma znaku wskazującego na wyższą prędkość, to oznacza to, że nie mogą przekraczać 30 km/h – powiedziała Elke Van den Brandt, brukselska minister mobilności i transportu. – Musimy uspokoić ruch w mieście, zwiększyć komfort i bezpieczeństwo mieszkańców, zmniejszyć hałas o 50 proc. i zanieczyszczenie powietrza– tłumaczyła decyzję.

Dodatkowo miast zadeklarowało, że podejmie działanie mające na celu poprawę bezpieczeństwa w 30 czarnych punktach Brukseli, gdzie dochodzi do największej liczby wypadków.

AN