Connect with us

Społeczeństwo

Ciężarówką odbijał się od barier na S8. Zawodowy kierowca miał blisko 6 promili

Opublikowano

-

Po zawiadomieniu od świadków inspektorzy ITD zatrzymali kierowcę ciężarówki jadącego zygzakiem po drodze ekspresowej S8. Miał ponad 5,6 promila alkoholu w organizmie, a w kabinie niedopitą butelkę wódki. Nie był w stanie wyjść z pojazdu

Zatrzymany na S8 kierowca ciężarówki był kompletnie pijany. Fot. GITD

Zatrzymany na S8 kierowca ciężarówki był kompletnie pijany. Fot. GITD

Świadek niebezpiecznej jazdy kierowcy ciężarówki na S8 zawiadomił wczoraj (23 kwietnia 2019 r.) służby. Do akcji ruszył patrol Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca jechał zygzakiem w kierunku Wrocławia. Mężczyzna nie panował nad ciężarówką, jechał całym pasem drogowym, odbijał się od barier drogowych.

Kierowca nie reagował na sygnały dźwiękowe i nakaz zatrzymania się, kilkukrotnie zajechał drogę próbującemu go wyprzedzić patrolowi Inspekcji Transportu Drogowego. Udało się go zatrzymać dopiero po 6 km.

Mężczyzna nie był w stanie wyjść o własnych siłach z kabiny ciężarówki, nie odpowiadał na pytania inspektorów. Na miejsce inspektorzy wezwali służby medyczne i policję. Okazało się, że mężczyzna nie ma problemów ze zdrowiem, a jest kompletnie pijany. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 5,6 promila (2,7 mg/l) w wydychanym powietrzu. W kabinie pojazdu inspektorzy znaleźli butelkę wódki z niedopitym alkoholem. Nietrzeźwego kierowcę inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego przekazali do dalszych czynności policji.

red