Connect with us

Społeczeństwo

Ćwierć miliarda z UE na lepsze ratownictwo po wypadkach drogowych. Wszystko dla strażaków

Opublikowano

-

Unia wykłada setki milionów złotych, by ratownictwo po wypadkach drogowych w Polsce było lepsze. Straż pożarna dostanie nowe pojazdy i sprzęt
Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podczas podpisania umowy na dofinansowanie sprzętu dla straży pożarnej Fot. MI

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber podczas podpisania umowy na dofinansowanie sprzętu dla straży pożarnej Fot. MI

23 czerwca 2022 r. w Centrum Unijnych Projektów Transportowych została zawarta umowa o dofinansowanie ze środków unijnych projektu „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V”. Beneficjentem dofinansowania w ramach podpisanej umowy jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej.

Projekt „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap V” zakłada doposażenie Państwowej Straży Pożarnej w sprzęt do prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie drogowym. W jego ramach zakupionych zostanie 289 szt. specjalistycznego sprzętu i samochodów ratowniczych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

– Podpisana umowa o dofinansowanie ze środków europejskich kolejnego elementu systemu bezpieczeństwa drogowego to ważny krok w stronę rozwoju ratownictwa drogowego w Polsce. Odpowiednie doposażenie służb w tym obszarze jest kluczowe, aby mogły one skutecznie przeprowadzać akcje ratownicze na polskich drogach – powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Projekt ma przyczynić się do poprawy efektywności prowadzenia akcji ratowniczych w transporcie drogowym przez Państwową Straż Pożarną. Całkowita wartość projektu to ok. 293 mln zł, z czego wsparcie unijne wyniesie niemal 249 mln zł. Realizacja obejmie okres 2 lat i potrwa do końca 2023 roku.

ai