Connect with us

Społeczeństwo

Deportacja „Froga”. Sąd musi zdecydować, czy go wydać Polsce. Znamy termin

Opublikowano

-

Znany pirat drogowy Robert N. pseudonim Frog, został tydzień temu zatrzymany w Londynie. W Polsce musi odbyć karę 1,5 roku więzienia. Brytyjski sąd zdecyduje, czy zostanie deportowany
Robert N. "Frog" Źródło: YouTube

Robert N. „Frog” Źródło: YouTube

„Frog” został w Polsce prawomocnie skazany na 1,5 roku więzienia za to, że prowadził samochód mimo cofnięcia mu uprawnień do prowadzenia pojazdów. Wpadł podczas rutynowej kontroli drogówki w 2018 r.

Z pozostałych zarzutów spowodowanie zagrożenia katastrofą w ruchu lądowym przez skrajnie niebezpieczną jazdę w stolicy i w okolicach Kielc został uniewinniony – w skrócie: sądy uznały, że popełniał po prostu wiele pojedynczych wykroczeń i dobrze panował nad samochodem, więc nie zagrażał życiu i zdrowiu wielu osób naraz. Prokuratura złoży apelację w tych sprawach.

Robert N. powinien od stycznia odsiadywać karę w więzieniu, ale ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został złapany tydzień temu w Londynie przy współpracy z brytyjską policją. Siedzi teraz w areszcie.

O jego deportacji do Polski zdecyduje Westminster Magistrates’ Court w Londynie, który zajmuje się wszystkimi sprawami ekstradycyjnymi w Anglii. Termin rozprawy w sprawie „Froga” wyznaczono na 27 maja 2022 r.

ai