Connect with us

Społeczeństwo

Dostał 55 punktów karnych za jednym zamachem. I mandat na 8,2 tys. zł

Opublikowano

-

35-latek ze Staszowa jechał 121 km/h w obszarze zabudowanym, wyprzedzał na przejściu dla pieszych i na koniec spowodował kolizję z radiowozem, który go zatrzymał
Kierowca BMW zatrzymany przez policję nagle ruszył i doprowadził do kolizji z radiowozem. Fot. Policja

Kierowca BMW zatrzymany przez policję nagle ruszył i doprowadził do kolizji z radiowozem. Fot. Policja

W niedzielę do południa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego staszowskiej jednostki w miejscowości Rudniki zauważyli jadący z dużą prędkością pojazd, który w obszarze zabudowanym, na przejściu dla pieszych wyprzedzał kilka samochodów. Wykonany pomiar wykazał, że kierujący BMW poruszał się z prędkością 121km/h. Przekroczył więc dopuszczalną prędkość o ponad 70 km/h.

Mundurowi natychmiast ruszyli za pojazdem poruszającym się z nadmierną prędkością. W miejscowości Rytwiany funkcjonariusze wyprzedzili BMW, blokując mu tym samym drogę. Gdy wysiedli z radiowozu, podbiegli do drzwi kierowcy wydając polecenie wyłączenia silnika i opuszczenia pojazdu. Wówczas siedzący za kierownicą BMW mężczyzna gwałtownie ruszył w efekcie czego uderzył w radiowóz. Twierdził potem, że zachował się tak, bo bał się utracić prawo jazdy.

Za wykroczenia, których się dopuścił ukarany został mandatami karnymi w łącznej wysokości 8200 zł, a na jego konto wpadła nie lada suma punktów karnych – aż 55.

ai