Connect with us

Społeczeństwo

Dwa razy zatrzymana za kierownicą pijana. Wydmuchiwała po 2 promile

Opublikowano

-

Policjanci z kłobuckiej drogówki dwa razy zatrzymali tę samą kobietę kierującą po pijanemu

Nietrzeźwa kobieta dwa razy tego samego dnia została zatrzymana za kierownicą samochodu Fot. Policja

W piątek (10 kwietnia 2020 r.) około godziny 14.15 policjanci z Kłobucka zauważyli, że kierowca osobowego renault może jechać pijany. Zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą siedziała 56-letnia kobieta. Badanie alkomatem wykazało, że w organizmie ma prawie 2 promile alkoholu.

Policja nie podaje jak zakończyła pierwszą interwencję. Podaje natomiast, że jeszcze tego samego dnia wieczorem w miejscowości Opatów dzielnicowy zauważył podejrzanie jadącego kierowcę. Zatrzymał go do kontroli. Za kierownicą siedziała ta sama 56-latka. W organizmie miała tym razem ponad 2 promile.

Dopiero wówczas mieszkanka gminy Opatów została zatrzymana przez policję i trafiła do policyjnego aresztu. Następnego dnia kobieta usłyszała zarzuty. W przeszłości była już karana za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Oprócz więzienia, grzywny i zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, kobiecie grozi też kara za naruszenie przepisów dotyczących zakazu przemieszczania się w związku z pandemią COVID-19. Policja powiadomiła Sanepid, który nałoży karę administracyjną.

ai