Connect with us

Społeczeństwo

Egzaminator WORD najechał na motocyklistę zdającego egzamin w Ostrołęce

Opublikowano

-

Kuriozalna sytuacja na egzaminie w Ostrołęce. Egzaminator jechał za blisko egzaminowanego i gdy ten przez innych kierowców musiał awaryjnie hamować, najechał na tył motocykla
Motocykl egzaminacyjny używany w WORD w Ostrołęce Źródło: WORD Ostrołęka

Motocykl egzaminacyjny używany w WORD w Ostrołęce podczas egzaminów na kategorię A Źródło: WORD Ostrołęka

Portal Moja-ostroleka.pl ujawnił, że na 27 września tego roku egzaminie w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Ostrołęce egzaminator doprowadził do kolizji z egzaminowanym. Według relacji naocznego świadka egzaminator wjechał w tył motocykla, na którym kursant zdawał prawo jazdy i „omal nie wepchnął go pod inne auta”. Po stłuczce ruszyli dalej, ale jeszcze dwa razy stawali odginając coś przy motocyklu.

Mirosław Augustyniak, kierownik Wydziału Egzaminowania WORD w Ostrołęce przyznał lokalnym mediom, że doszło do takiej sytuacji. „Sytuacja jest z kategorii trudnych, jak cały proces egzaminowania, a na motocyklu szczególnie” – mówił portalowi Moja-Ostroleka.pl. I tak streścił przebieg zdarzenia: „Wszystko wskazywało na to, że motocyklista z drogi podporządkowanej (ul. Skrajna) wjedzie bez problemów, skręcając w prawo w ulicę Goworowską. I tak by się stało, gdyby nie to, że jakiś kierujący samochodem zrobił manewr wyprzedzania na skrzyżowaniu tych dwóch ulic. Zdający na motocyklu awaryjnie gwałtownie zahamował, natomiast znajdujący się blisko za nim pojazd WORD z egzaminatorem nie zdołał wyhamować, i nastąpił kontakt tablicy rejestracyjnej samochodu z plastikową tablicą z literą L na motocyklu”.

Według pracownika WORD pojazdy nie zostały uszkodzone, zgięty został jedynie wspornik tablicy rejestracyjnej na motocyklu.

Niestety nie ujawniono, czy kursant na motocyklu ten pechowy egzamin zdał…

bz