Connect with us

Społeczeństwo

Fiasko pościgu w Kalifornii. Rozładował się radiowóz

Opublikowano

-

Policjant z Fremont z USA przez 8 minut gonił przestępcę radiowozem. Stanął, bo w policyjnej tesli rozładowała się bateria

Radiowóz tesla należący do policji we Fremont (USA). Fot. Fremont Police Department

Podczas patrolu we Fremomt funkcjonariusz chciał zatrzymać podejrzanego o przestępstwo i ruszył za nim w pościg. Ale po 8 minutach samochód zaczął zwalniać. W elektrycznym radiowozie rozładowała się bateria. Policjant poprosił o pomoc inne jednostki.

Z tego zdarzenia na Facebooku tłumaczy się sama policja z Fremont. Funkcjonariusze piszą, że zawsze starają się tak utrzymywać naładowanie tesli, by elektrycznym radiowozem rozpoczynać pracę, gdy jego bateria ma jeszcze 50-60 proc. naładowania. W tym przypadku – jak podkreślają – funkcjonariusz rozpoczął pracę, gdy bateria w radiowozie miała ok. 50 proc. energii. „Ta sytuacja, choć zawstydzająca, nie różni się od przypadków, w których samochód patrolowy ma mało paliwa, a czasem nawet suchy bak” – podkreśla Fremont Police Department.

Policjanci zaznaczają, że jeżdżą teslą od marca. Ich doświadczenia przez ten czas są „bardzo pozytywne”. Twierdzą, że rozpoczęli już nawet dyskusję o rozszerzeniu programu wykorzystania elektrycznych samochodów jako radiowozów.

ai