Connect with us

Społeczeństwo

Firma od pytań na prawo jazdy: przekazaliśmy ministerstwu pytania z prawidłowymi odpowiedziami

Opublikowano

-

Spółka Zdamy to, której logotypy znalazły się na błędnych pytaniach na prawo jazdy na egzaminach, przekazała do ministerstwa poprawne odpowiedzi. Zdaniem jej przedstawicieli to ktoś z resortu przekazując pytania do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego zmienił odpowiedzi na błędne

Jedno z pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy, które zostało wycofane z egzaminu po ujawnieniu błędów

Na państwowy egzamin na prawo jazdy w tym tygodniu trafiły pytania, które zawierały błędy. Ministerstwo Infrastruktury je szybko wycofało, zarządziło kontrolę m.in. w komisji ds. recenzji pytań na prawo jazdy. Pracę straciło trzech urzędników z resortu, a minister Andrzej Adamczyk zawiadomił też w tej sprawie prokuraturę.

Portal brd24.pl próbował wyjaśnić, jak doszło do tego, że błędy trafiły na egzamin. Jak się okazuje nie zawiniła tu firma, która przekazała propozycje nowych pytań do Ministerstwa Infrastrkutury.

– Spółka Zdamyto.pl przekazała propozycje pytań z prawidłowymi odpowiedziami w kwietniu 2021 r. – poinformował na Sławomir Ziajka z firmy Zdamy to. – Aktualnie staramy się wyjaśnić, jak zaszła pomyłka w Ministerstwie Infrastruktury i dlaczego MI przekazując gotowe pytania do ośrodków egzaminacyjnych zmieniło kilka odpowiedzi na błędne – dodał.

Firma wskazała nam, że od lat przekazuje propozycje pytań egzaminacyjnych Ministerstwu Infrastruktury. Są one dostarczane w pliku Excel i wraz z multimediami wysyłane do resortu listem poleconym. – Po wysłaniu propozycji pytań nikt związany ze spółką nie ma wpływu w jakiej formie i ile naszych propozycji pytań zostanie zaakceptowanych przez Komisję do spraw weryfikacji i rekomendacji pytań egzaminacyjnych – zaznacza Ziajka. I dodaje: -Nikt ze spółki nie kontaktował się z przedstawicielami Ministerstwa po wysłaniu propozycji pytań egzaminacyjnych. Nie mamy możliwości wglądu w jakiej ostatecznie formie nasze pytania są przekazywane na egzamin państwowy.

luz