Connect with us

Społeczeństwo

Francuski piłkarz złapany na jeździe po alkoholu. Policjantów wyzywał od „kloszardów”

Opublikowano

-

David Trezeguet – były reprezentant Francji i były zawodnik Juventusu Turyn został złapany przez policjantów w Turynie za jazdę na podwójnym gazie. Początkowo nie chciał się poddać badaniu alkomatem, a stróżów prawa obrzucał wyzwiskami. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane na trzy miesiące

Fot. Flickr/Save the dream/CC BY 2.0

David Trezeguet był piłkarzem reprezentacji Francji. Grał także w Juventusie Turyn. Fot. Flickr/Save the dream/CC BY 2.0

Policjanci zwrócili uwagę na samochód prowadzony przez Davida Trezegueta ze względu na nadmierną prędkość i gwałtowny manewr jaki wykonał by ominąć pieszego, który pojawił się na jezdni. Funkcjonariusze zatrzymali Trezegueta do kontroli.

Jak podały włoskie media wracał on z degustacji win z byłym kolegą z drużyny Juve Mauro Camoranesim. Proszony o dmuchnięcie w alkomat odmówił funkcjonariuszom twierdząc, że podda się badaniu godzinę później. „Jesteście kloszardami, nie zarabiacie nawet 2 tys. euro” – miał powiedzieć policjantom.

Od 1,5 do 1,7 promila

Ostatecznie w trzech badaniach poziom alkoholu we krwi Davida Trezegueta przekraczał dozwolony we Włoszech limit. Stwierdzono w nich od 1,5 do 1,7 prom. alkoholu. Były zawodnik Juventusu został ukarany mandatem. Funkcjonariusze zatrzymali też jego prawo jazdy.

– Naprzeciw arogancji tego pana, który myśli, że skoro dużo zarabia, to jest ponad prawem stanął profesjonalizm policjantów. Zachowali się oni tak jak zwykle w podobnych wypadkach – komentował w „Corriere della Sera” Eugenio Bravo z włoskiej policji.

David Trezeguet był reprezentantem Francji w piłce nożnej, w 1998 r. wygrał z nią mundial, a w 2002 r. zdobył mistrzostwo Europy. Grał w Juventusie Turyn. Karierę sportową zakończył w 2015 r.

AN