Connect with us

Społeczeństwo

„Frog” skazany na 2 lata i 6 miesięcy. Biegły uznał, że w Warszawie panował nad pojazdem

Opublikowano

-

Sąd skazał dziś pirata drogowego Roberta N. pseudonim „Frog” na 2 lata i 6 miesięcy więzienia. To kara za szaloną jazdę w okolicach Kielc. Bo jazda przez Warszawę, o której było głośno, według sędzi nie była tak niebezpieczna – biegły uznał, że „panował nad pojazdem”
Robert N. "Frog" Źródło: YouTube

Robert N. „Frog” Źródło: YouTube

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa skazał w dziś pirata drogowego Roberta N. ps. „Frog” na 2 lata i 6 miesięcy – podał Polsatnews.pl. To kara za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym podczas szaleńczej jazdy samochodem 14 lutego 2014 r. na drodze w okolicach Kielc. Sąd orzekł też wobec Roberta N. pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów.

W Warszawie „panował nad pojazdem” więc bez kary

„Frogowi” uszła na sucho szaleńcza jazda ulicami Warszawy, z której to filmy umieszczano w Internecie i które przyczyniły się do nagłośnienia jego sprawy przez media.

Sędzia Agata Pomianowska w tym zakresie uwolniła Roberta N. od zarzucanego mu sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Powołała się na opinię biegłych w tej sprawie. I jest to opinia co najmniej zaskakująca. Okazuje się, że biegły niejako potwierdził na sali sądowej świetne umiejętności „Froga” w kierowaniu pojazdami – i dlatego uznał, że ten nie stwarzał zagrożenia na drodze.

„Oskarżony nie wyczerpał znamion sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, ponieważ pomimo brawurowej jazdy, poruszając się z dużą prędkością i powodując dezorganizację na drodze, oskarżony w krytycznym czasie panował nad swoim pojazdem” – podał sąd cytowany przez Polsatnews.pl

ai