Connect with us

Społeczeństwo

Fundacja prosi kierowców w spocie: nie dokładajcie roboty medykom

Opublikowano

-

Fundacja Drogi Mazowsza opublikowała krótki spot, w którym zwraca uwagę kierowcom, że jeżdżąc nieostrożnie niepotrzebnie dokładają pracy szpitalom obciążonym podczas pandemii COVID-19

Przedstawiciele Fundacji tłumaczą, że spot powstał w odpowiedzi na na marcowe statystyki liczby ofiar wypadków oraz prośby ekspertów polskich, brytyjskich, duńskich, ale również Międzynarodowej Federacji Motocyklowej FIM, aby nie dokładać roboty lekarzom. O to samo zaapelowało Volvo Car Poland (pisaliśmy o tym na łamach BRD24.pl).

„Puste drogi stały się pokusą do przyspieszenia, relacje z wypadków nie zniknęły z doniesień prasowych. Każdy wypadek rodzi bowiem konieczność oderwania ratowników, lekarzy od walki z zarazą. Ironią może być, że ranny z wypadku przeżyje sam wypadek, ale wirus zabije jego osłabiony organizm. Wirus, który był, mógł być, w szpitalu, do którego trafił” – przestrzega Fundacja Drogi Mazowsza. I podkreśla, że limity prędkości obowiązują na drogach w każdej sytuacji, także podczas pandemii, gdy drogi opustoszały.

ai