Connect with us

Społeczeństwo

Gdańska policja zrobiła genialny spot – mądry, zabawny, szokujący. Czy to na pewno Polska?

Opublikowano

-

Ten klip musiałem oglądać kilka razy, bo nie mogłem uwierzyć, że coś tak fantastycznego o bezpieczeństwie ruchu drogowego powstało w Polsce. Komenda Główna Policji natychmiast powinna oddać w ręce policjantów z Gdańska cały PR dotyczący ruchu drogowego. Bo pokazali światową klasę!

Kuba Kaługa, dziennikarz RMF FM na Twitterze podrzucił mi klip policji o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Kliknąłem bez przekonania – widziałem już dziesiątki policyjnych akcji nad Wisłą i dobrze było, gdy okazywało się to jedynie płaskie i siermiężne. Często było bowiem wręcz wykrzywianiem rzeczywistości i prawa. Tymczasem gdy odpaliłem ten spot, szczęka opadła mi na podłogę… Pierwszy raz w Polsce – i nie dotyczy to samej policji – zobaczyłem spot BRD, który jest pomysłowy, zabawny, mądry, szokujący. Czyli ma dokładnie wszystko to, co taki film mieć powinien.

Gdańska policja w ramach kampanii „Młodość nie zwalnia z myślenia” nakręciła moim zdaniem hit pod tytułem „Mówisz, że jeździsz szybko, ale bezpiecznie?!”. Stawiam orzechy przeciw dukatom, że ten filmik ładnie zakręci się w sieci. Będzie o nim głośno.

Wszystko jest tu dobrze przemyślane. Młody policjant, który jest narratorem, wprowadza nas w opowieść o ludziach ginących na drogach. W klipie statystyka zostaje przekuta na konkretne osoby (piękny zabieg!). A wszystko okraszone jest czarnym humorem. I to naprawdę nie dziaderskim, tylko takim, przy którym młodzi nie będą czuć, jak się to teraz mówi, krindżu.

Efekt? Piorunujący! Bo oglądając ten spot trudno pohamować wybuchy śmiechu, a jednocześnie wszystko jest całkowicie prawdziwe i wstrząsające i zostawi coś w głowie.

Więcej już nie zdradzę, po prostu musicie zobaczyć to sami:

PS Jak gdańscy policjanci nie dostaną za to jakiejś nagrody np. Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, to znaczy, że wszystkie nagrody BRD nie mają sensu.

Łukasz Zboralski