Connect with us

Społeczeństwo

Gostynin. Zmarła kobieta, w którą na spacerze z dzieckiem wjechał pijany kierowca

Opublikowano

-

Dramatyczne skutki wypadku w Gostyninie. W szpitalu zmarła kobieta, w którą w lutym wjechał pijany kierowca. Sprawca wypadku jest w tymczasowym areszcie
Miejsce tragicznego wypadku w Gostyninie Fot. Policja

Miejsce tragicznego wypadku w Gostyninie Fot. Policja

To wydarzyło się w Gostyninie 26 lutego, w środku dnia. W okolicy skrzyżowania ul. Makulińskiego z ul. Zazamcze spacerowała lewą stroną jezdni 37-letnia kobieta z kilkumiesięcznym dzieckiem w wózku. Nagle kierowca osobowego srebrnego mercedesa zjechał na przeciwny pas jezdni i uderzył matkę z dzieckiem, a potem wbił się w ogrodzenie posesji.

Uderzona piesza była nieprzytomna. Pierwszej pomocy udzielali jej gostynińscy policjanci. Mama i dziecko z obrażeniami ciała przewiezieni zostali do szpitala.

Sprawca wypadku i jego pasażer wyszli z auta, zanim na miejsce wypadku dotarli policjanci. Żaden z nich nie chciał powiedzieć, kto kierował pojazdem. Obaj zostali zatrzymani. I obu pobrano krew do badań na obecność alkoholu lub środków odurzających.

Kryminalni policjanci zebrali dowody na to, że za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec Gostynina. Miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano mu prawo jazdy, a prokurator postawił mu zarzuty spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości oraz prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i kierowca został zatrzymany w tymczasowym areszcie na trzy miesiące.

Już wiadomo, że będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Bowiem uderzona samochodem mama, która przebywała na intensywnej terapii miejscowego szpitala, zmarła.

bz