Connect with us

Społeczeństwo

Iga Świątek wyznała, jakim jest kierowcą

Opublikowano

-

Polska gwiazda tenisa od niedawna ma prawo jazdy i siada za kierownicą m.in. porsche panamera 4s e-hybrid. Podczas dzisiejszej konferencji w Warszawie oceniła siebie jako kierowcę
Iga Świątek podczas konferencji w siedzibie PZU w Warszawie, 27 września 2022 r. Fot. Twitter/PZU

Iga Świątek podczas konferencji w siedzibie PZU w Warszawie, 27 września 2022 r. Fot. Twitter/PZU

Pod koniec ubiegłego roku numer 1 światowego tenisa zdradziła, że przed sobą ma egzamin na prawo jazdy. Zdawała go 10 grudnia 2021 r. Podczas styczniowego turnieju w Adelajdzie pochwaliła się sukcesem i na tym polu. – Teraz miałam nadzieję zdać egzamin na prawo jazdy. I udało mi się, wreszcie – powiedziała Iga Świątek.

Jakim kierowcą jest Iga?

Iga Światek może więc poruszać się po drogach jako kierowca zaledwie od niecałych 9 miesięcy. Podczas dzisiejszej konferencji w siedzibie PZU w Warszawie redakcja brd24.pl zapytała ją, czy już miała okazję samodzielnie pojeździć samochodem i jak ocenia siebie jako kierowcę oraz jak ocenia styl jazdy Polaków?

– Tak, miałam okazję pojeździć. I bardzo się cieszę. Próbuje też różnych samochodów, żeby trochę pouczyć się tego, który mi najbardziej odpowiada – odpowiedziała na nasze pytanie Iga Świątek. – Jeśli chodzi o technikę jazdy Polaków, to… tutaj nie będę się wypowiadać, bo sama nie wiem, czy ja prowadzę dobrze czy źle. Na razie nikt na mnie nie trąbił, więc jestem zadowolona – skwitowała.

Zdradziła też, co sprawia jej na razie najwięcej kłopotów za kierownicą. To… orientacja w mieście. – Mimo wszystko staram się poruszać w okolicach, które znam. Bo dwa razy wjechałam co centrum (Warszawy – red.) i dwa razy się zgubiłam. Cieszę się, że PZU zabezpieczyło mi kierowcę, bo pewnie bym nie dotarła na dzisiejsze spotkanie – przyznała ze śmiechem Iga Świątek.

Mini i porsche

Pierwszym autem, które kupiła sobie Iga Świątek był mini clubman cooper wart ponad 100 tys. zł. Kierującą samodzielnie mini sfotografowali ją w Polsce m.in. paparazzi „Super Expressu”.

Iga ma też jednak porsche. Model Taycan GTS Sport Turismo był bowiem dodatkiem do głównej nagrody w tegorocznym kwietniowym turnieju tenisowym w Stuttgarcie.

Iga Świątek zjechała nagrodą - Porsche Taycan GTS Sport Turismo - na kort po wygranej w Stuttgarcie Źródło: Twitter/WTA

Iga Świątek zjechała nagrodą – Porsche Taycan GTS Sport Turismo – na kort po wygranej w Stuttgarcie Źródło: Twitter/WTA

Jak potem się okazało, porsche, którym po wygranej Iga samodzielnie zjechała z podestu na kort w Niemczech, było jedynie modelem pokazowym. Na odebranie własnego wartego ponad 600 tys. zł modelu polska tenisistka musi jeszcze poczekać. Na razie firma udostępniła jej inne auto – porsche panamera 4s e-hybrid.

luz