Connect with us

Społeczeństwo

Już w marcu – Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2024

Opublikowano

-

W dniach 13-15 marca w Krakowie odbędzie się KONGRES BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2024 organizowany przez Media-Pro Polskie Media Profesjonalne z okazji XI KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO

Bezpieczeństwo ruchu drogowego jako jedno z podstawowych kryteriów projektowania, budowy i eksploatacji dróg oraz zarządzania ruchem jest obecne w polskiej praktyce inżynieryjnej od prawie 30 lat. Od 11 lat temat brd jest przedmiotem Kongresu organizowanego w cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes.

– Podczas minionych edycji w ramach debat i dyskusji po referatach wypracowywane były wnioski, które nie tylko pomagają ekspertom w codziennej pracy, ale wpłynęły na ostateczny kształt niektórych procedowanych aktów prawnych dotyczących brd – mówi Ewelina Nawara, dyrektor naczelna Media-Pro Polskie Media Profesjonalne.

W ramach Kongresu odbędzie się XII Forum Specjalistyczne „ORGANIZACJA RUCHU I URZĄDZENIA BRD 2024”, V Forum Specjalistyczne „Oświetlenie ulic i dróg – OŚWIETLENIE 2024” oraz IV Forum Specjalistyczne „PROBLEMY BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2024”.

Zbliżająca się edycja to dwie debaty, sesje z referatami przedstawicieli nauki, praktyki i biznesu oraz dyskusje po każdym wystąpieniu, zewnętrzna i wewnętrzna tematyczna wystawa firm/instytucji, a także audycje radiowe poświęcone tematyce konferencji.

Debata otwarcia Kongresu organizowana jest pod hasłem: Zarządzanie prędkością. Panel poprowadzi prof. Stanisław Gaca z Politechniki Krakowskiej, przewodniczący Rady Programowej.

Druga debata, w ramach Forum OŚWIETLENIE 2024, ma temat „Inspekcja stanu oświetlenia jako element audytu BRD przejść dla pieszych – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy”. Moderatorami panelu będą prof. Piotr Tomczuk z Politechniki Warszawskiej oraz Tomasz Mackun z Politechniki Gdańskiej.

Pierwsza sesja referatowa Kongresu poświęcona jest tematyce BRD w Polsce jako części problemu globalnego. Omówione zostaną światowe trendy w BRD (prof. Kazimierz Jamroz z Politechniki Gdańskiej), bezpieczeństwo ruchu drogowego w Europie (Antonio Avenoso, dyrektor Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu) na tle Polski.

Wydarzenie odbywające się w Krakowie od 2013 roku gromadzi specjalistów związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem ruchu drogowego, jest płaszczyzną do spotkania i efektywnych rozmów przedstawicieli nauki, praktyki i biznesu.

Program wydarzenia: KONGRES BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2024 (media-prof.pl)

Zapraszamy do wysłuchania podcastów:

Rozmowa z prof. Piotrem Tomczukiem, przewodniczącym Rady Programowej FORUM OŚWIETLENIE: Piotr Tomczuk – Podcasty Radia TOK FM

Rozmowa z Eweliną Nawarą, dyrektor naczelną Media-Pro Polskie Media Profesjonalne, organizatorem Kongresu: Ewelina Nawara – Podcasty Radia TOK FM

Rozmowa z dr inż. Anną Wytrykowską, prelegentką KONGRESU NAWIERCHNI: dr inż. Anna Wytrykowska – Podcasty Radia TOK FM

Rozmowa z Mirosławem Bajorem, dyrektorem programowym cyklu KONFERENCJE SPECJALISTYCZNE nauka-praktyka-biznes: Mirosław Bajor – Podcasty Radia TOK FM