Connect with us

Społeczeństwo

Kierowca, którzy zabił lekarza z Kościerzyny na przejściu dla pieszych, był pod wpływem amfetaminy

Opublikowano

-

Kierowca, który spowodował śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych w Kaliskach Kościerskich, był pod wpływem amfetaminy. Prokuratura postawiła mu zarzuty. W wypadku zginął znany lekarz z Kościerzyny.  Policja ustaliła, że pieszy tego wieczoru miał elementy odblaskowe i latarkę z sobą

Do tej tragedii doszło w niedzielę wieczorem w Kaliskach Kościerskich. 43-letni mężczyzna wjechał samochodem audi A3 w pieszego na przejściu dla pieszych. Mimo długiej reanimacji nie udało się uratować życia pieszego. Ofiarą wypadku był znany z Kościerzyny lekarz – 48-letni Radosław Flisikowski. Jego śmierć wstrząsnęła lokalną społecznością – Flisikowski był zaangażowany w środowisko morsujących sportowców, startował w maratonach i brał udział w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej w Kościerzynie.

Kierowca po amfetaminie

Jak ujawniło Radio Gdańsk, sprawca wypadku był pod wpływem amfetaminy. Prokuratura przedstawiła 43-latkowi zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i złożyła wniosek o areszt. Trwa posiedzenie sądu w tej sprawie.

Radio Gdańsk ujawniło też ustalenia z miejsca wypadku. Lekarz, który przechodził  wieczorem przez przejście, miał na  sobie elementy odblaskowe i latarkę.

luz