Connect with us

Społeczeństwo

Kolejny koszmarny spot policji. Tym razem z Lubina. Piesi idą środkiem szosy

Opublikowano

-

Policja nie ustaje w produkcji spotów rzekomo edukacyjnych, w których pokazuje nieprawidłowo zachowujących się pieszych, ale zostawia to bez odpowiedniego komentarza i zaleca jedynie używanie odblasków

Kadr ze spotu policji z Lubina. Źródło: policja.pl

Edukacyjny zapał polskich funkcjonariuszy objawił się kolejnym koszmarnym spotem. I – jak zwykle – chodzi o filmik poświęcony odblaskom. To ulubiony temat polskiej policji. Co rusz poucza ona pieszych o tym, że odblaski są tym, co ratuje ich życie.

Tym razem koszmarek wyszedł na świat z komisariatu policji w Lubinie, który – jak można zauważyć w napisach na spocie – wsparła Fundacja KGHM.

Policjanci pouczając ludzi o tym, że zakładając odblaski będą lepiej widoczni w nocy niż bez nich po pierwsze pokazali pieszego w kamizelce odblaskowej – a jak wynika z badań jest to najgorzej postrzegany rodzaj odblasku i lepiej nosić je na ruchomych częściach ciała np. nadgarstkach, łokciach, kolanach czy kostkach.

Po drugie – i to jest zdecydowanie gorsza wpadka – w spocie zaprezentowano dwoje pieszych paradujących środkiem szosy. W klipie, ani w dołączonej do niego informacji prasowej, nie pada żadna uwaga dotycząca nieprawidłowego zachowania ludzi – tak, jakby to, co robią, było właściwe. To promowanie niewłaściwych zachowań na drodze, które mogą skończyć się tragicznie.

Spot można zobaczyć na stronie policji.

ai