Connect with us

Społeczeństwo

Kontrole na bramkach A1. Policja sprawdza stan techniczny samochodów

Policja wyrywkowo kontroluje samochody na autostradzie A1. Stan techniczny sprawdzany jest na bramkach w Rusocinie

Opublikowano

-

Policja wyrywkowo kontroluje samochody na autostradzie A1. Stan techniczny sprawdzany jest na bramkach w Rusocinie

Autostrada A1 Fot. CC-BY-3.0

Akcja kontroli stanu technicznego samochodów to element kampanii „Bezpieczeństwo – moje drugie imię”, którą prowadzi operator autostrady A1 wraz z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku. W Rusocinie policjanci losowo wybierają samochody  i sprawdzają ich stan techniczny. Jak przypomina Gdańsk Transport Company dobry stan samochodu to podstawowy warunek bezpiecznego poruszania się po drodze.

Kontrole mają też cieplejszą stronę – kierowca każdego samochodu, którego stan okazał się zadowalający, otrzymuje upominek i los. Ci, którym poszczęści się w losowaniu będą mogli wziąć udział w bezpłatnym kursie techniki bezpiecznej jazdy.

W ramach tegorocznej kampanii „Bezpieczeństwo – moje drugie imię” organizowane są m.in. darmowe kursy udzielania pierwszej pomocy. Stworzono też stronę i aplikację na urządzenia mobilne, które pomagają taką pomoc przeprowadzić. Oprócz tego pod koniec lipca i pod koniec sierpnia na A1 krążyć będą oznakowane i nieoznakowane samochody policji, które wyłapywać będą kierowców jadących z nadmierną prędkością. Ci, którzy na A1 pojadą ze średnią prędkością powyżej 140 km/h na bramkach otrzymają ulotki ostrzegawcze.

jks