Connect with us

Społeczeństwo

Kraśko skazany za prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień. Gigantyczna grzywna

Opublikowano

-

Piotr Kraśko został skazany za prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień. Tvp.info ujawnił, że sąd nakazał prezenterowi zapłatę 100 tys. zł. Proponowana przez prokuraturę grzywna była uzgodniona z oskarżonym
Piotr Kraśko, dziennikarz "Faktów" TVN Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 4.0

Piotr Kraśko, dziennikarz „Faktów” TVN Fot. Ralf Lotys (Sicherlich)/CC BY 4.0

Znany prezenter telewizyjny Piotr Kraśko został skazany przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce za prowadzenie pojazdu mimo cofniętych uprawnień do kierowania. Chodzi o sprawę z 2016 r.  Wówczas Kraśko został zatrzymany przez drogówkę w miejscowości Myszyniec. Okazało się, że kierował samochodem BMW, choć w 2014 r. zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania.

Jak podał Tvp.info Prokuratura Okręgowa w Warszawie domagała się za to wymierzenia kary grzywny w kwocie 100 tys. zł. Kara ta została uzgodniona z oskarżonym. I na tyle właśnie sąd skazał Kraśkę. Będzie też musiał pokryć koszty sądowe.

To nie pierwsza kara dla prezentera w takiej sprawie. „Super Express” ujawnił, że w kwietniu 2021 r. Piotr Kraśko został zatrzymany, gdy prowadził samochód na Podlasiu. Nadal nie miał uprawnień do kierowania. Policja skierowała jego sprawę do sądu. Został wówczas skazany na 7,5 tys. zł grzywny oraz rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.

ai