Connect with us

Społeczeństwo

Ksiądz w Legnicy błogosławił przez szyberdach. Dostał pouczenie od policji

Opublikowano

-

Ksiądz z Parafii rzymskokatolickiej p.w. Świętej Trójcy w Legnicy podczas pandemii chciał sam dotrzeć do wiernych. Błogosławił im jadąc samochodem i stojąc w otwartym szyberdachu. Ktoś doniósł na policję, że jeździ bez pasów. Policja go pouczyła

Ksiądz z Legnicy błogosławiący wiernym z samochodu. Źródło: http://trojca.legnica.pl/

Ksiądz z Legnicy błogosławiący wiernym z samochodu. Źródło: http://trojca.legnica.pl/

Księża z Legnicy postanowili dotrzeć do wiernych, którzy z powodu pandemii nie mogą przychodzić do kościoła. 20 marca po wystawieniu w świątyni Najświętszego Sakramentu, kapłani wsiedli do wypożyczonego im samochodu i jechali ulicami miasta błogosławiąc wiernym przebywającym w domach.

„Dziękujemy za pomoc w organizacji tego wydarzenia wszystkim, którzy przyozdobili swoje okna i balkony, którzy oczekiwali na błogosławieństwo, pozostając w swych domach” – napisali księża na stronie parafii.

Jak poinformował tvn24.pl nie wszystkim spodobała się taka akcja. Ktoś zawiadomił policję, że ksiądz jeździ samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa – bo jechał z monstrancją stojąc w otworze szyberdachu. Księża zostali wezwani na miejscową komendę. Tam, według relacji policjantów, mieli wyrazić skruchę, dlatego zostali jedynie pouczeni. Mundurowi zakazali kapłanom organizowania takich przejazdów.

ai